KotiTilastotParasta suorittamista alkukauden frisbeegolfkisoissa 2023 - Top 20

Parasta suorittamista alkukauden frisbeegolfkisoissa 2023 – Top 20

Julkaistu

Miro Ryhänen voitti viikonloppuna Prodigy Disc Pro Tourin Oulun osakilpailun ja aloittanut kauden muutenkin todella vakuuttavasti. Frisbeegolfmedia päätti selvittää ketkä suomalaisista pelaajista on aloittanut alkukauden kovimmalla tahdilla omaan vuoden alun PDGA-ratingiin nähden. Ryhänen löytyy suomalaisten listalta selkeältä kärkipaikalta. Kun mukaan otetaan kaikki maailman pelaajat hän on listalla toisena. Edellä on vain Yhdysvaltojen Caroline Henderson (+49).

Tilastossa on mukana ne pelaajat, joilta löytyy vuodelta 2023 vähintään 5 kilpailutulosta (Major, Disc Golf Pro Tour tai PDGA:n A-tier).

#PelaajaKa.
kierrosrating
Rating
vuoden
alussa
Muutos
1.Miro Ryhänen101797344
2.Tomi Tikko98296121
3.Onni Arminen100998920
4.Niko Rättyä98797017
5.Silva Saarinen93291814
Jenni Karppinen92290814
7.Heidi Laine95494212
8.Elias Luukkonen100999811
Ville Ahokas1016100511
10.Samuel Hänninen1017100710
Daniel Davidsson1024101410
Tuomas Hyytiäinen1016100610
Severi Saviniemi100999910
14.Erik Aalto9849759
15.Niklas Anttila103710298
16.Juho Pylkkänen9899836
17.Rasmus Saukkoriipi101310103
18.Lauri Hämäläinen9979952
Joonas Aalto100810062
20.Väinö Mäkelä102810271
Aapo Karhi10009991
Parasta suorittamista alkukauden kisoissa 2023

LähdeStatMando

JÄTÄ KOMMENTTI

Kirjoita kommenttisi!
Kirjoita nimesi tähän